Wordpress Nedir ve Ne İşe Yarar?

Web site kurmayı ve kullanmayı öğrenmek isteyen herkesin Google Arama Motoruna yazdığı ilk kelime Wordpress Site Kurulumudur. Peki Wordpress nasıl kurulur ve ne işe yarar aklınızda olan sorulara cevap vermeye çalışacağız. Öncelikle WordPress'te yeniyseniz veya Php tarzında sabil bir web siteden geçiş yapıyorsanız, WordPress'in tam manasıyla nasıl kullanılacağını ve çalışma prensibini öğrenmek isteyebilirsiniz.

WordPress Dasboardın da bir içerik yönetimin yer aldığı bölüm CMS'dir. Wordpress’in kendi iç yapısında bulunan bazı dosyaları yer almaktadır. Bir veritabanına yüklediğiniz dosyaları ve phpmyadmin üzerinden tüm sql veritabanlarını yönetmenizi sağlar. Kolay bir şekilde wordpress veritabanı ekleyip sql çıkarma işlemi yapabilirsiniz. Bu sayede web sitenizi başka bir sunucuya istediğiniz zaman size çok kolaylık sağlayacaktır.

Wordpress Eklentileri

Sitenizin kullanımını arttırmak ve bazı modülleri daha hızlı bir şekilde halletmek, işlevselliği arttırmak (görünüşünden ziyade) değişiklikler veya eklemeler yapmak istiyorsanız, bir eklenti yüklersiniz. Bu eklenti ile wordpress sitenize çok daha hakim olabilirsiniz.

Bu wordpress eklentileri ile örneğin; web site Seo ayarlarını rahatlıkla yapabilirsiniz yada Wordpress adsense eklentisi ekleyerek reklamlarınızı çok rahatlıkla yönetebilirsiniz.

Her site yöneticisinin yüklemesinin iyi bir fikir olduğu belirli eklentiler vardır özellikle wordpress sitemap eklentisi. Bunlara yedekleme eklentileri, güvenlik eklentileri, performans eklentileri ve SEO eklentileri dahildir. Tüm bunlar sitenizin daha sorunsuz çalışmasını veya daha etkili olmasını sağlayacaktır. WordPress eklenti dizininde bulabileceğiniz tüm bu işlevler için çok çeşitli ücretsiz eklentiler bulunmaktadır. Wordpress nedir ve ne iş yapar gibi aklınızda bulunan soru işaretlerine çözüm olmaya çalıştık. Eğer sizlerde bir web site kurmak ve daha fazla insana ulaşmak istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz.

 

TEKNOLOJİYE AYAK UYDURUN

Tasarım ve Uygulamada En Son Teknoloji Birleşiyor.

Grafik Tasarımı

Kurumsal kimliğinize uygun renkler ile tasarlıyoruz.

Web Tasarımı

En son teknolojiyle responsive web site uygulaması

CMS Panel Uygulama

Sitenizi sizin ellerine bırakıyoruz.

PROFESYONEL ÇÖZÜM

Sitenizin yapılış aşamaları

Site Tasarımı ve
HTML uygulaması

Responsive Görünümü ve Her çözünürlükte testleri

G

Google Page speed ve gtmetrix testlerinin yapılması

Sitenin arkaplan kontrol panel (CMS) uygulaması.

CMS girişi ile sitenin tüm bölümlerine müdehale edilebilinecek hale getirilmesi ve müşterinin sitesi ile ilgili, Ürün girişi, Galleri, Haber ve istenilen tüm sayfa tiplerini ekleyip silebilme sıralamalarını değiştirebilme gibi birçok özelliğe sahip olabiliyor.

MÜŞTERİ YORUMLARI

Ne Demişler?

Profesyonel tasarım, Hızlı ve çözüm odaklı çalışmalarından solayı teşekkür ediyorum.

Mustafa Bey
Müdür

8 Yıldır birlikte çalışıyoruz. Çalışma prensibi ve akılcı çözümlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Cihangir Akkuzu
Kurtalan Ekspress Bataristi

Uzaman çalışma ve güler yüzlü ekibiniz ile çalışmak çok güzeldi. Başıralarınızın devamını diliyorum.

Yeşim Egeli
Genel Müdür
FİRMALAR

Çalıştığımız Firmalar

Müşterilerimize daha hızlı bir ürün vermek için devamlı çalışıyoruz.

SON MAKALELER

Blog Yazılarımız

WordPress tamamen ücretsiz mi?

WordPress, Dünyada en çok kullanılan ücretsiz açık kaynak kodlu (CMS - Content Management System) içerik yönetim sistemidir.

Bu sistem kullanımı kola…

İstanbul Web Tasarım

Teknolojinin gelişmesi ile internet sektörüne artan ilgi sonucu İstanbul Web Tasarım Firmaları konularında birçok firmaya ve işletmeye daha fazla müşt…

İzmir Web Tasarım Firmaları

İzmir Web Site Tasarım Firmaları ve Reklam Ajansları kendi alanlarında uzman kadrolara sahip bir çok yazılımcı personel çalıştıran firmalar yer almakt…

Css Nedir? Nasıl Öğrenilir?

Css, Html ile birlikte çalışır. HTML sayfasını tasarım ve etkileşim için kullınılır. Web tasarımının olabilmesi için bu iki CSS ve HTML'i anlamanız ve…

Tanışalım mı?

BİZE ULAŞABİLİR
SİZE UYGUN TASARIMI İSTEYEBİLİRSİNİZ.